Перейти до основного вмісту

Яке спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування для набору м'язової маси та сили?

 У бодібілдингу спортивне харчування та добавки після тренування відіграють важливу роль, тому що вони допомагають атлетам швидше відновлюватися після тренувань, стимулювати та підсилювати анаболічні процеси в м'язах та в організмі в цілому, що прискорює набір м'язової маси та росту сили.

Звичайно, я їх регулярно використовував, коли займався бодібілдингом професійно та постійно тренувався, готуючись до змагать.

Давайте розберемося, чому і які саме спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування для набору м'язової маси та сили.

Яке спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування для набору м'язової маси та сили?


Яке саме спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування?

Це повинні бути легко засвоювані білки і вуглеводи, а саме білково-вуглеводні суміші на основі сироваткового протеїну(бажано гідролізат, хоча він дорожчий, але найшвидше засвоюється) і мальтодекстрину, які найлегше засвоюються.

Також важливо приймати амінокислоти, краще BCAA, креатин та вітамінно-мінеральні комплекси.

Хоча на сьогодні виробники спортивного харчування виготовляють суміші, які містять всі вище згадані комопненти, тому окремо приймати їх потреби не буде, що дуже зручно

Чому потрібно вживати спортивне харчування та добавки після тренувань?

У бодібілдингу, як і в інших видах спорту, на тренуваннях стимулюються багато різних процесів в організмі людини, такі як процес синтезу білкових структур в м'язових клітинах, збільшення виробництва гормонів (таких як тестостерон і гормон росту), покращення щільності кісткової тканини, міцності зв'язок та сухожилок, та підвищення швидкості метаболізму. 

В результаті такого стимулювання, після тренування тіло людини стає дуже чутливим до засвоєння всього необхідного, а особливо м'язові клітини. В цей час вони добре впускають в себе як гормони, які стимулюють процеси відновлення та будівництва м'язів, так і різні необхідні нутріенти для цього. Цей важливий період назвали «білково-вуглеводне вікно» або «анаболічне вікно». 

Тому після тренування слід вжити харчування, яке швидко засвоюється організмом. В ідеалі для цього підходить спортивне харчування, тому що воно має збалансований склад необхідних інгредієнтів і виготовлене в таких формах, які швидко і легко засвоюються, а саме це і потрібно в період «білково-вуглеводного вікна», щоб прискорити відновлення та нарощування м'язової маси та сили.

Прийом легко засвоюваної білково-вуглеводної суміші, амінокислот, креатина та вітамінно-мінеральних комплексів після тренування значно підсилює ці процеси. Про це свідчать неодноразові дослідження та досвід атлетів, як професіоналів, так і аматорів. Я особисто підтверджую цей факт із мого досвіду.

Легко засвоювані вуглеводи (прості вуглеводи) прискорюють відновлення м'язового глікогену, витраченого на тренуванні. Глікоген є основним паливом на тренуваннях з навантаженнями, з якого організм отримує АТФ(Аденозинтрифосфат), завдяки якому відбувається скорочення м'язів.

Після тренування, прийом білково-вуглеводних сумішей провокує в організмі атлета секрецію найсильнішого анаболічного гормону — інсуліну, який дає команду клітинам «все в себе впускати». Тобто, він також прискорює синтез м'язового протеїну, полегшуючи проникнення амінокислот в клітини.

Вуглеводно-білкові суміші гальмують підвищення рівня адреналіну та кортизолу — катаболічних гормонів, які є важливими в організмі людини для виживання в стресових ситуаціях, а важкі та інтенсивні тренування є стресом, тому виділяються ці гормони, які дозволяють ефективно та швидко використовувати енергетичні ресурси організму, коли це життево необхідно, але вони ж провокують розпад м'язових клітин (катаболізм). Вуглеводи, що містяться у суміші, підвищують рівень інсуліну, який є антагоністом адреналіну та кортизолу, та нейралізує їх негативний вплив на м'язи.

Амінокислоти — це будівельні блоки білків, тому відіграють вирішальну роль у наборі м’язової маси та сили. Амінокислоти теж провокують викид інсуліну та стимулюють синтез м'язового білка для процесу побудови та відновлення м'язової тканини. Незамінні амінокислоти, зокрема, є ключовими для максимального росту м’язів і оптимізації відновлення після тренувань.

Після тренування добре засвоюється креатин. З мого досвіду, він дуже помітно покращує єнергетику м'язів, збільшує їх об'єм, та прискорює відновлення після тренувань. Це теж пов'язано з ефектом «білково-вуглеводного вікна» і підвищеного рівня інсуліну після прийому білково-вуглеводних сумішей, а саме ці умови і потрібні для кращого засвоєння креатину.

Також дуже важливо приймати вітамінно-мінеральні комплекси, так як організм тратить багато мінералів під час інтенсивних та важких тренувань.

Cпортивне харчування та добавки після тренування


Підсумок

Для досягнення кращих результатів в наборі м'язової маси та сили, після тренування завжди слід приймати білково-вуглеводну суміш, амінокислоти, креатин та вітаміно-мінеральні комплекси.

Любіть ваше тіло та допомагайте йому швидше відновлюватись після стресів, викликаних тренуваннями, приймаючи спортивне харчування.

На сьогодні індустрія спрортивного харчування та добавок дуже розвинена, і чрез велику конкуренцію на ринку, в боротьбі зі клієнтів, компанії віробляють вельми якісну продукцію, яку ви можете придбати в будь-якому магазині спортивного харчування.

Коментарі

Популярні пости

Як схуднути в домашніх умовах? Моя ефективна та проста дієта

І знову про це наболіле питання: «Як схуднути?» Я вирішив написати цей пост після того, як мене вже в котре знову запитали: «Як ти так легко худнеш?», «Як тобі так легко вдається підтримувати форму?» Тому я хочу поділитися моєю простою та ефективною дієтою для схуднення в домашніх умовах, яка може допомогти схуднути в животі, в бедрах і ногах, та на сідницях навіть без фізичних вправ, та без шкоди для здоров'я. Я трохи звернуся до фізіології людини, надам наочні пояснення та розрахунок потенційного зменшення ваги. Цей спосіб похудіння базується, підкреслюю, на маніпуляції з калорійністю продуктів. Чому я наголосив на маніпуляції з калоріями? Тому що існує метод схуднення через психосоматику і він, я вважаю, більш глибокий та ефективніший. Згідно з психосоматикою, а саме з психосоматичними проявами у тілі людини по відношенню до ваги тіла, основна причина зайвої ваги та ожиріння знаходиться в нашій психіці. Різноманітні внутрішні конфлікти чи психічні травми викликають емоційне напр

Як накачатися в домашніх умовах з нуля без спортивного обладнання?

Відповідь на це запитання регулярно шукають в iнтернетi. Я вирішив написати пост на цю тему. Висвітлювати буду випадок, коли вдома зовсім немає ніякого спортивного обладнання, але є сильна мотивація і бажання досягти результату. Зазвичай цим питанням задаються початківці. Хто досягли непоганих результатів в накачуванні м'язів дома розуміють, що треба йти далі і переходять у тренажерний зал, так як навантажень вдома стає мало для подальшого стимулювання м'язового росту. Тож я припускаю, що ви початківець або плануєте почати тренування.  Як накачатися з нуля в домашніх умовах? Я розповім, як робив це я на самому початку, коли я ще навіть не думав про бодібілдинг, але хотів стати сильнішим і виглядати більш мужньо. Розкажу загальну інформацію, важливі пункти, про вправи для м'язів та приклад програми тренувань. Вправи для м'язів вдома Грудні м'язи Віджимання від підлоги. Виконуйте їх з постановкою рук на 30 см ширше плеч. Якщо ви досягли 15 повторень у підході, тод

М'язи агоністи і антагоністи

Агоністи — це м'язи, які скорочуються і здійснюють рух певної частини людського тіла. Під час скорочення м'яза агоніста, м'яз, який йому протидіє — це антагоніст, він в цей час розслабляється.  Для прикладу, на фото, при згинанні руки, біцепс — агоніст, він скорочується і забезпечує підйом гентелей, а трицепс — антагоніст, він розслаблений. Антагоністи, у фізіології та анатомії — це м'язи, які діють чи забезпечують рух в протилежних напрямках. Приклади: Біцепс — згинає руку в ліктьовому суглобі, трицепс — розгинає руку; Квадрицепс — розгинає ногу у колінному суглобі, біцепс стегна — згинає ногу. У бодібілдингу часто використовують схему тренувань м'язів антагоністів. Мені подобаються такі тренувальні сплити. Вони дозволяють розкачати, значно ноповнити м'язи кров'ю. Наприклад, на одному тренуванні робити вправи для біцепса і трицепса. Але невеликі розтяжки шкіри на внутрішній стороні рук я отримав саме коли почав часто використовувати цей метод. Але в бодібіл

Тренування для схуднення всього тіла в тренажерному залі для жінок та чоловіків

 Що робити в тренажерному залі для схуднення? Напевно тренуватися. Але яке тренування для схуднення краще? Які вправи є більш ефективні. По якій програмі тренуватися? Ці та інші питання виникають у жінок та чоловіків, які хочуть зменшити вагу тіла за допомогою тренувань у тренажерному залі. Взагалі, ви можете мати навіть непогані результати використовуючи практично любі вправи. Але якщо використовувати спеціалізовані тренування для схуднення, тоді результати будуть кращими, швидшими та помітнішими. Я вам пропоную комплекс фізичних вправ із зображеннями та важливі пояснення. Я сам використовую такі тренування для спалювання підшкірного жиру. Цей комплекс я використовував навіть коли готувався до змагань з бодібілдингу та зменшував вагу тіла на 15 - 20 кг за 12 -15 неділь. Ефективне тренування для схуднення в тренажерному залі для жінок та чоловіків Опис: Це просте та ефективне тренування допомагає схуднути за рахунок зпалювання великої кількості калорій, спонукаючи тіло використовувати