Перейти до основного вмісту

Чому болять м'язи після тренування? Просте пояснення.

Нам всім знайоме це відчуття, коли м'язи болять після тренувань або після якоїсь іншої фізичної активності. Як колишній бодібілдер, я навіть вважаю цей біль і відчуття набухання м’язів приємними. Хочу дати просте пояснення цьому явищу. 

Чому болять м'язи після тренування?

М'язи болять після тренувань, тому що під час фізичних вправ виникають великі механічні навантаження на м'язи, а точніше, на міофібрили, які є клітинами м'язових волокон, і такі навантаження викликають мікророзриви міофібрил.

Міофібрили ще й різної довжини, і коротші міофібрили більш схильні до розриву, ніж довші.

Будова м'язів

Крім того, тривалі анаеробні вправи, наприклад, суперсет із 12 присідань зі штангою плюс 12 повторів розгинання ніг на тренажері, можуть призвести до закислення м’язів через накопичення іонів водню(гідроген). Таке закислення м'язів може також спричинити пошкодження міофібрил.

Коли міофібрила пошкоджена, вона повністю "демонтується" лізосомальними ферментами. Лізосоми, по суті, є клітинами "прибиральниками", які допомагають розщеплювати та видаляти пошкоджені клітини з організму. Потім організм будує нові міофібрили, щоб замінити пошкоджені.

Після пошкодження м'язів виникає запальна реакція у м'язах, яка викликає посилення кровотоку до ураженої області. М’язові клітини збільшуються в об’ємі, м’язи набрякають, а клітинні мембрани розтягуються. В результаті больові рецептори клітинних мембран знаходяться під тиском, і ми відчуваємо біль у м'язах після тренувань.

Однак якщо біль супроводжується сильним дискомфортом або обмеженням рухів через біль, це може свідчити про серйозну травму, наприклад, розтягнення. У таких випадках необхідно звернутися до лікаря для правильної діагностики та лікування.

Бережіть себе на тренуваннях і будьте здорові.

Коментарі

Популярні пости

Як схуднути в домашніх умовах? Моя ефективна та проста дієта

І знову про це наболіле питання: «Як схуднути?» Я вирішив написати цей пост після того, як мене вже в котре знову запитали: «Як ти так легко худнеш?», «Як тобі так легко вдається підтримувати форму?» Тому я хочу поділитися моєю простою та ефективною дієтою для схуднення в домашніх умовах, яка може допомогти схуднути в животі, в бедрах і ногах, та на сідницях навіть без фізичних вправ, та без шкоди для здоров'я. Я трохи звернуся до фізіології людини, надам наочні пояснення та розрахунок потенційного зменшення ваги. Цей спосіб похудіння базується, підкреслюю, на маніпуляції з калорійністю продуктів. Чому я наголосив на маніпуляції з калоріями? Тому що існує метод схуднення через психосоматику і він, я вважаю, більш глибокий та ефективніший. Згідно з психосоматикою, а саме з психосоматичними проявами у тілі людини по відношенню до ваги тіла, основна причина зайвої ваги та ожиріння знаходиться в нашій психіці. Різноманітні внутрішні конфлікти чи психічні травми викликають емоційне напр

Як накачатися в домашніх умовах з нуля без спортивного обладнання?

Відповідь на це запитання регулярно шукають в iнтернетi. Я вирішив написати пост на цю тему. Висвітлювати буду випадок, коли вдома зовсім немає ніякого спортивного обладнання, але є сильна мотивація і бажання досягти результату. Зазвичай цим питанням задаються початківці. Хто досягли непоганих результатів в накачуванні м'язів дома розуміють, що треба йти далі і переходять у тренажерний зал, так як навантажень вдома стає мало для подальшого стимулювання м'язового росту. Тож я припускаю, що ви початківець або плануєте почати тренування.  Як накачатися з нуля в домашніх умовах? Я розповім, як робив це я на самому початку, коли я ще навіть не думав про бодібілдинг, але хотів стати сильнішим і виглядати більш мужньо. Розкажу загальну інформацію, важливі пункти, про вправи для м'язів та приклад програми тренувань. Вправи для м'язів вдома Грудні м'язи Віджимання від підлоги. Виконуйте їх з постановкою рук на 30 см ширше плеч. Якщо ви досягли 15 повторень у підході, тод

Тренування для схуднення всього тіла в тренажерному залі для жінок та чоловіків

 Що робити в тренажерному залі для схуднення? Напевно тренуватися. Але яке тренування для схуднення краще? Які вправи є більш ефективні. По якій програмі тренуватися? Ці та інші питання виникають у жінок та чоловіків, які хочуть зменшити вагу тіла за допомогою тренувань у тренажерному залі. Взагалі, ви можете мати навіть непогані результати використовуючи практично любі вправи. Але якщо використовувати спеціалізовані тренування для схуднення, тоді результати будуть кращими, швидшими та помітнішими. Я вам пропоную комплекс фізичних вправ із зображеннями та важливі пояснення. Я сам використовую такі тренування для спалювання підшкірного жиру. Цей комплекс я використовував навіть коли готувався до змагань з бодібілдингу та зменшував вагу тіла на 15 - 20 кг за 12 -15 неділь. Ефективне тренування для схуднення в тренажерному залі для жінок та чоловіків Опис: Це просте та ефективне тренування допомагає схуднути за рахунок зпалювання великої кількості калорій, спонукаючи тіло використовувати

Яке спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування для набору м'язової маси та сили?

 У бодібілдингу спортивне харчування та добавки після тренування відіграють важливу роль, тому що вони допомагають атлетам швидше відновлюватися після тренувань, стимулювати та підсилювати анаболічні процеси в м'язах та в організмі в цілому, що прискорює набір м'язової маси та росту сили. Звичайно, я їх регулярно використовував, коли займався бодібілдингом професійно та постійно тренувався, готуючись до змагать. Давайте розберемося, чому і які саме спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування для набору м'язової маси та сили. Яке саме спортивне харчування та добавки потрібно приймати після тренування? Це повинні бути легко засвоювані білки і вуглеводи, а саме білково-вуглеводні суміші на основі сироваткового протеїну(бажано гідролізат, хоча він дорожчий, але найшвидше засвоюється) і мальтодекстрину, які найлегше засвоюються. Також важливо приймати амінокислоти, краще BCAA, креатин та вітамінно-мінеральні комплекси. Хоча на сьогодні виробники спортивног